Hyundai predstavil vynovený Veloster N

Hyundai predstavil inovovanú verziu svojho hothatchu Veloster N, ktorý má viac krútiaceho momentu a novú, osemstupňovú prevodovku DCT. Zvonku rozdiel nespoznáte, dizajn karosérie zostáva identický.

Táto skratka skrýva slová Dual Clutch Transmission, teda dvojitú spojku. Táto nová osemstupňová prevodovka debutuje práve vo Velosteri N a výkon motora prenáša na predné kolesá. Ten sa v novej generácii tohto hothatchu zvýšil z 353 Nm na 377 Nm. Ten je výsledkom systému N Grin Shift (NGS), ktorý krútiaci moment dokáže zvýšiť na 20 sekúnd. Takže, nejde o trvalo vyššiu hodnotu.  Výkon motora aj naďalej zostáva 186kW/250 koní, vo verzii Performance to je 205 kW/275 koní. Ďalšími novými systémami sú N Power Shift (NPS) a N Track Sense Shift (NTS), ktoré kontrolujú radenie prevodových stupňov a prispôsobujú ho aktuálnej situácii. 

V kabíne je nový 8″ displej infotainmentu a kvalitné audio s ôsmimi reproduktormi od JBL. Za príplatok sú k dispozícii aj o dva kilogramy ľahšie, hlboké športové sedadlá s logom N. Prvým trhom, kde sa inovovaný Veloster N už začína predávať, je domáca Južná Kórea. Ďalšie krajiny, vrátane tých európskych, budú nasledovať.