Cars and Coffee Slovakia : Traja chalani píšu novú históriu

Počuli ste už o tejto svetovej akcií? Podľa nás veľa automobilových fanúšikov natrafilo aspoň na jedno video plné nádherných áut, skvelých zážitkov a nádherných scenérií z krajín ako Francúzsko, Taliansko, či USA. Priniesť túto registrovanú značku aj k nám si však až doteraz nikto netrúfol.

Vybudovať event, ktorý u nás nemá obdoby, si však zaumienili traja chalani z Banskej Bystrice, s ktorými sme sa stretli už na ich prvej akcií Automotea. Už tam sa atmosféra vyvinula na výbornú a všetci zúčastnení si užili skvelý deň. Tento rok sa akcia konala na konci septembra a aj napriek tomu, že leto je za nami hralo do karát aj nepredvídateľné počasie. Organizátori si dali záležať na všetkých detailoch. Už len samotné miesto konania na nádvorí Vígľašského zámku bolo krásne a následne sa účastníci presunuli v kolóne na námestie do Banskej Bystrice.

Program má pod značkou C&C dve časti, jednu súkromnú s nabitým programom a väčšinou na záver jednu pre verejnosť. Ráno sme sa vybrali vrchom cez kompletne rozkopanú cestu za Martinom. Po nekonečnom počte semaforov by sme nepovedali, že prídeme včas, dokonca pred príchodom posledných nádherných áut cez brány zámku. Prešli sme registráciou, pozdravili známych a skontrolovali program pri prvej káve Bazzara. Vidieť zámok so sprievodcom, či vďaka sokoliarom si zobrať na ruky krásne tvory, to popri nádherných autách u nás nikde inde nezažijete. Po prehliadke sa zastavíte na rozhovor s účastníkmi a len sa v kľude, s úsmevom na tvári kocháte autami všade okolo vás. Organizátorom veľký palec nahor. Aj následný obed bol vynikajúci.

Akcia je o autách, tak si nádvorie z akcie trochu predstavíme. Vidieť pána Trošku s jeho Quattrom S1, či pohľad na Mosler Trenne, to zažijete hneď na úvod. Najpočetnejšie zastúpenie tu mala pravdepodobne značka BMW. Na svete je 700 kusov M4 GTS a len 200 M4 DTM. Obe stáli na nádvorí s ešte ďalšími farebnými M4. Okrem nich by ste našli všetky najzábavnejšie, jednotku, dvojku, trojku, päťku, alebo šestku, ktorá má svoj osobný štýl. Ku každej rade si nezabudnite pridať aj písmenko M, to len aby sme boli presní.

Okrem armády nemeckých automobilov by ste našli aj dvakrát Nissan GT-R, Chevrolet Corvette i veľmi zaujímavú Alfu Romeo 4C. Na svoje by si prišli aj fanúšikovia najväčšieho luxusu, v galérií uvidíte Rolls-Royce Wraith. Pred presunom do Banskej Bystrice sa vyhlasovalo aj najkrajšie, alebo skôr najzaujímavejšie auto akcie. Mosler Trenne vyhral určite právom, no osobne moje srdce vlastní C63 AMG Black Series. Čiže na každej akcii, kde sa objaví práve toto v červenej farbe, mám väčšinou vo výbere najkrajšieho auta jasno. Za zmienku stojí aj tradične výborne vyzerajúce kombi C63 ProDetail a aj šialené E55 s bodykitom Wald Black Bison.

Presun na námestie do BB mali chalani naplánovaný úplne dokonale. My sme sa ho s práve testovaným Peugeotom 308 nezúčastnili, vyzeralo by to komicky, no za pomoci Slovenskej Polície a to bez srandy, musela mať spanilá jazda atmosféru na jednotku. Ľudia autá neustále fotili, mávali im až pokým nedorazili na námestie, kde šoférov čakala posledná káva. Takto to má vyzerať!

Ďakujeme organizátorom, že sa im podarilo spojiť ľudí a zlepšiť deň nielen im, ale všetkým, ktorí sa prišli pozrieť aj na verejnú časť programu. Nikto nerobil bordel, nikto sa nemusel naháňať ako na typických zrazoch o 10 večer pri niektorom Tescu a aj tak každý odišiel spokojný domov, s pocitom, že má za sebou pekný deň. Možno za to môže aj vstupné 50 € na súkromnú časť programu, ale to organizátorom schvaľujeme. Oproti zážitkom, s ktorými odchádzate z akcie a oproti celkovým nákladom, čo chalani na event musia vynaložiť, je to ešte málo. Robia to pre radosť, pre to čo v ten deň všetkých spája – nádherné autá. Prvý event sa podaril nad očakávania, ďalší už prechádza fázou plánovania a my sa naň tešíme ešte viac!