Report Automotea Gino Park: Hudba na nádvorí

Stále a stále trvajúci dážď sa snaží ukončiť už aj dátum. Máme tu Máj, jeden z najkrajších mesiacov v roku kedy sa všetko snaží vyrásť a ukázať v plnej kráse. Možno aj preto nás organizátori pozvali na akciu plnú úžasných áut práve prvého. Odštartovali ňou spolu s nami novovzniknutú éru autoklubu a šnúru podujatí, ktoré budete môcť navštíviť po celom Slovensku.

Nulté stretnutie priaznivcov koní pod kapotou sa konalo na nádvorí krásneho zámku Gino Park Palace pri Považskej Bystrici. Začínalo o desiatej ráno výbornou kávou žilinskej kaviarne Verticcioa postupným príjazdom všetkých hostí. Ak máme byť konkrétnejší, mohli ste tu zahliadnuť autá ako BMW M6, pár Medveďov S-class, či Bentley Continental. Akciu podporili páni z MPSG Group Premium Cars nielen krásnym Ferrari California T v typickej nádhernej červenej farbe legendárnej značky, ale aj testovacími jazdami pre účastníkov, na ďalších talianskych autách Maserati Ghibli a Levante. O tie sme sa počas nabitého sviatočného dňa žiaľ ukrátili. To však neznamená, že takúto exkluzivitu na štyroch kolesách vám tento rok nepriblížime oveľa viac v teste.

Organizátori nastavili na úplne prvej akcii latku veľmi vysoko. Pozvali na ňu aj pána Trošku s jeho Audi Quattro S1. Toto auto je obrovský kus histórie, ktorá sa už nikdy nezopakuje a hlavne je jedným z troch fabricky postavených kusov na celom svete. Takýto stroj sa nedá stretnúť tak ľahko a navždy bude vzbudzovať rešpekt svojím agresívnym vzhľadom. Teší nás, že sa nachádza práve v našej malej krajine.

Komu by nestačili debaty pri krásnych autách mohol absolvovať pred obedom prezentácie a rôzne školenia, napríklad o anti-radaroch, alebo bezpečnej a rýchlej jazde. Poobede sme si pozreli areál zámku, vychutnali ďalšiu skvelú kávu a nechali zúčastnených užívať si koncert známeho gitaristu Dávida Bíleka. Bol to pre nás príjemne strávený čas s dobrými ľuďmi v krásnom prostredí a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia, čo klub Automotea prinesie. Prajeme mu veľa priaznivcov, rastúci počet akcií a ďakujeme, že sme pri zrodení mohli stáť aj my.