Bulharský Vilner sa zameral na sedmičku a Wrangler

Bulharský špecialista Vilner sa už dosť preslávil. A pokračuje ďalej. Do dielní Vilneru sa dostalo BMW radu 7. Ale nie posledná generácia. Ani tá predtým, od Chrisa Bangla. Ale tá, ktorú veľa priaznivcov značky považuje za tú poslednú peknú. Áno, hádate správne, Vilner prerobil tú sedmu s kódovým označením E38.

Ako základ poslúžila verzia 750i po facelifte. V12 pod kapotou ostalo pôvodné, tak ako exteriér. Zvonka sú len väčšie kolesá, jemne zatmavené svetlá, čierne ľadvinky a iné hmlovky. Práve vnútro sedmy sa prezlieklo do exkluzívnej kombinácie čiernej a šedej kože spolu so šedou alcantarou.

Druhou kreáciou je niečo novšie. Konkrétne Jeep Wrangler Sahara Unlimited z modelového roku 2014. Sériové sedemnástky nahradili dvadsiatky, pribudli LED svetlá na denné svietenie, LED zadné svetlá a hromada chrómu hlavne na prednej maske. Vnútro s kombináciou čiernej a červenej nepôsobí úplne mimo. A znova pribudol aj nejaký chróm. Ale tu sa Vilner neuspokojil s vizuálnymi úpravami. Naftový motor s objemom 2,8 litra dostal dávku steroidov a z 147 kW (200 k) a 460 Nm sa stalo 192 kW (261 k) a 558 Nm pomocou úpravy riadiacej jednotky.