Aj s Maybachom sa dá pózovať

S peniazmi nie vždy prichádza vkus. Podobne ako sa niektoré kreácie od Mansory dajú zvládnuť len naozaj silným jedincom, aj Maybach získal jednu konverziu, ktorá nie je úplne správna. Úpravca z americkej Floridy s názvom Knight Luxury sa do luxusnej limuzíny pustil.

Maybach sa už síce nevyrába, ale stále je obľúbený medzi afro-americkými hip-hopovými spevákmi. Slovo spevákmi sa dá v niektorých prípadoch brať ako recitátormi. Do garáže tak putoval model 57S. Takže tá kratšia, ale silnejšia verzia.

Ako inak by sa také monštrum veľké dalo upraviť ako karbónom s plochou minimálne Texasu? Celá predná časť, zadný nárazník, kapota, dvere a kufor sú karbónové. A ešte vlastne aj stĺpiky karosérie. Zvonka sa ešte trochu zmenili predné svetlá, po novom s LED denným svietením a tie zadné sú nejako divno zatmavené. Pózerský štýl dorážajú disky s priemerom 24 palcov.

Pod prednou kapotou je znova každý jeden kryt z karbónu, ale zmeny nie sú len vizuálne. Výfukový systém so štyrmi rúrami a ventilmi na ovládanie hlasitosti zvýšil výkon AMG V12 z 450 kW (612 k) na 524 kW (712 k). Myslíme si, že došlo aj k úprave software riadiacej jednotky, ale úpravca to nehovorí.

Vnútro je zase orgia karbónu, lebo aj samotná koža má jeho textúru. Knight Luxury tvrdí, že až 28 kusov interiéru vymenil za prvky z bieleho karbónu a 39 za čierny. Vnútri sa dajú nájsť aj iPady, Apple TV a aj Apple klávesnica pre zábavný systém vzadu.

No a cena? Do Knight Luxury vraj napísal potenciálny klient, ktorý za auto ponúkol milión dolárov. O relevantnosti ponuky nikto nič nehovorí. Myslíme si, že záujemca ponuku poslal na výkrese nakreslenú voskovkami s podpisom Sean, 8 rokov.