Ken Block je na zimu pripravený

V USA bola tento rok zima skôr. Teda vlastne túto sezónu. A nebolo všetko ružové, pocitová teplota sa dostávala až na mínus 50 stupňov Celzia. Snehu veľa a niekedy aj tam, kde ho dovtedy nepamätali ani ozaj starí pamätníci.

Ken Block, ktorý sám o sebe hovorí ako o rally jazdcovi, aj keď všetci vieme, že je hlavne showman, konečne dostal novú hračku do snehu. S logami Monster prichádza Ford, čo je jasné už z vývoja Kenových vozidiel. Celým názvom je to F-150 RaptorTrax. Pôvodný Raptor stratil kolesá a miesto nich sú pásy. Okrem nich pribudli držiaky na snowboardy, ale to nie je všetko.

Výkon je návykový, čo znamená, že pod prednou kapotou pribudol kompresor Whipple. Bezpečnosť podporia sedadlá Recaro a vstavaný rám. Ak by sa však niečo pokazilo a RaptorTrax by zapadol, príde vhod navijak v zadnej časti auta.

Na verejnosť sa snehové monštrum dostane už na týchto Winter X Games v Aspene, v Colorade. Ale plnohodnotné video s pickupom plánuje Kenny až na budúcu sezónu. Nie je to však prvé Kenove auto s pásmi. Keď ho sponzorovalo Subaru, tak mal takú aj Imprezu.

ken-block-ford-raptor-trax-1

Staršia Impreza s pásmi

subaru-impreza-wrx-sti-trax