Bude iba 5 Rollsov Ghost Firnas Motif

Iba 5? Nie je to veľa a bude o ne veľká zhánka. Špeciálna edícia s názvom Firnas Motif pre menší Ghost sa pekne vyfarbila. Inšpirácia pochádza od konštruktéra menom Abbas Ibn Firnas. Ten sa pokúsil letieť na vlastných krídlach zostrojených z peria. A u nás mal meno po takom hrdinovi len Ikarus, akurát to niekto zle vyspeloval.

Zásadná otázka, kam tých päť kusov pôjde sa dá zodpovedať veľmi jednoducho. Ghost Firnas Motif je pretransformovaný Khadimom Al Helli z Abu Dhabi Motors. A je to tu. Arabský polostrov dokáže zhltnúť veľa áut, ktoré by sa v iných kútoch sveta zdali trocha gýčové. Tam to je však bežné.

Ghost má dvojtónovú karosériu s leteckými motívmi na deliacej línii. Podobný motív je aj na opierkach hlavy, prahových lištách a na prístrojovej doske.

Motor sa nezmenil, ostal presne rovnaký ako v štandardnom Ghoste, čiže 6,6-litrový benzínový agregát V12. Rolls-Royce v tomto prípade už neoznačuje výkon ako dostatočný, ale vyčíslil ho na 420 kW (563 k) a krútiaci moment stanovil na 780 Nm. S osemstupňovým automatom dokáže stovku za 4,9 sekundy a maximálka je obmedzená na nemeckú klasiku, 250 km/h.

Nech sa zdá komukoľvek akokoľvek gýčový, nám sa páči. A do našej garáže by sme ho pustili aj za cenu niektorých zvláštnych pohľadov pri prejazdoch mestami.