Focus ST nesie slávne meno Shelby

Nedávno zosnulého Carolla Shelbyho a jeho firmu preslávenú úpravami Fordov dozaista nie je treba predstavovať. Najnovšie sa toto slávne meno vyníma aj na hothatchi Focus s priezviskom ST.
Jeho celé meno je Shelby Focus GT a … začnime tak trochu negatívnou správou. Ak by niekto čakal premotrovanú beštiu, bude sklamaný. Úpravy motora nenastali prakticky žiadne a tak by k lepším jazdným zážitkom mali dopomôcť iba silnejšie brzdy a znížený podvozok. Výfukový systém Borla sa postará o to, aby bolo ST počuť už z diaľky a image by mali zasa vylepšiť nové disky kolies. Od bežného ST sa ďalej Shelby Focus GT líši napríklad maskou chladiča, zadným krídlom či rôznymi grafickými motívmi, ktoré je možné aplikovať na karosériu. Zmeny interiéru sú iba veľmi decentné, nájsť tu môžeme napríklad koncovku radiacej páky s logom Shelby.
Každý špás niečo stojí, avšak priplatiť si takmer 15 tisíc dolárov oproti sériovému modelu za jedno z tejto päťsto kusovej limitovanej edície nám príde predsa len trochu veľa.