Aventador LP720-4, tohto býka neprovokujte, zadupe vás do zeme!

Tento rok je veľmi významný pre automobilku, ktorá dala svetu rýchlych kolies absolútne ikony. Niekto, napríklad aj my, ich má ako obrazy zavesené na stenách. Niektorým, čo žiaľ nie je náš prípad, aspoň jedna parkuje v garáži. Tam teraz, keď je všade sneh, tíško spinkajú a čakajú až príde ich čas.

Apropo čas, vedeli ste že už uplynulo 50 rokov, čo Ferruccio Lamborghini založil spoločnosť na výrobu luxusných, športových áut ako konkurenciu samotnému Ferrari? A to sa predtým venovali výhradne traktorom! Nuž a takéto významné životné jubileum si žiada aj špeciálny darček pre oslávenca.

Asi nebude stačiť bonboniéra, do ktorej injekčnou striekačkou do každého kúsku pridáte vodku. Musí to byť extrémnejšie. Nuž teda použijete, teda vlastne v Lamborghini použili, úplne obyčajný Aventador LP700-4 a máličko mu zvýšili výkon. Vuala, zrodilo sa Lamborghini Aventador LP720-4. Áno, presne 720 konských síl (529kW) dáva jeho ohromný dvanásť valec s obsahom 6.5 litra. Na krásnej, rýchlosť a silu vyjadrujúcej karosérií by bol hriech čokoľvek meniť. Pridajte niektoré časti vyrobené z karbónu a celé to zabaľte do zákazkovej farby. Najlepšie pekne jedovatej farby aby bolo každému jasné, že s týmto býčkom sa neradno zahrávať.

A lepšie miesto na prezentáciu ako blížiaci sa Ženevský autosalón hádam ani neexistuje. Tam všetkým padne sánka, a nielen kvôli zvýšenej cene o 25% ale hlavne od tej krásy, ktorú stvorili. Mrazí nás pri predstave, že už čoskoro sa  osobne stretneme.