Audi RS6 Avant má 600 koní a 565 litrov kufru

Audi pokračuje v rozširovaní ponuky modelu A6. Po naftovej verzii S6, čo veľa priaznivcov značky zarmútilo, sa rad dostal na model RS6. Ten už naftový motor nemá. Ani zďaleka nie. Má reálny benzínový motor s jemnou pomocou hybridu.

Galakticky vyzerajúca predná maska s tvarmi TIE Fightera zo Star Wars nasáva vzduch pre štvorlitrový osemvalec s dvomi turbami. Ponúka výkon až 442 kW (600 k) a krútiaci moment je nemenej zaujímavých 800 Nm.

S takými parametrami dokáže zrýchliť na stovku za 3,6 sekundy. Ale zvláštne je to s maximálnou rýchlosťou. Normálne je obmedzená na 250 km/h. To je tak ako pri všetkých, teda pri väčšine nemeckých áut. Balík Dynamic posúva tento limit na 280 a balík Dynamic Plus až na 305 kilometrov za hodinu. Balíky majú však ešte jednu nezanedbateľnú výhodu. Pridávajú aj mechanický medzinápravový diferenciál.

Samotná karoséria je zmenená, to je jasné, je širšia a má iné nárazníky. Avšak aj podvozok je zmenený. Je o 2 centimetre nižšie v štandardnom nastavení. Tie sa dajú dohnať systémom Lift. Ale ak ide RS6 nad 120 kilometrov za hodinu, tak sa ešte o 10 milimetrov zníži.

Interiér nebolo treba veľmi meniť, najmä keď existuje verzia S-line. Ale sedadlá a volant sú trochu iné a tiež materiály na obklady sú zo športovejšej sekcie vzorkovníka. Plus ešte pribudli nové menu do informačno-zábavného systému informujúce o preťažení, teplote rôznych komponentov, výkone, krútiacom momente a podobných nevyhnutných veciach.

Reálne sa RS6 Avant začne predávať už začiatkom budúceho roka. Teda v prvom štvrťroku.