Lexus predstavil nádhernú Inspiration Series modelu LC500

Veľké luxusné kupé od Lexusu, LC 500, sa opäť predstavuje v limitovanej edícii. Nazvaná je Inspiration Series. Minulý rok mala podobu žltej, tento rok ju strieda zelená. Konkrétne odtieň Nori Green Pearl, do ktorého je lakovaná karoséria. Samozrejme, vyzerá úplne skvostne, rovnako ako obrovské 21“ disky špeciálne vyrobené pre túto edíciu.

Interiér je tiež špeciálny, ale našťastie veľmi elegantný bez kolotočiarských farieb. Takmer všade je koža, čierna a hnedá, čo je výborná kombinácia. Napríklad volant je napríklad celý čierny ale rozložité sedadlá nastaviteľné až v desiatich smeroch sú hnedé s čiernymi bokmi. Na bokoch dverí je zasa hnedá brúsená alcantara koža. Celá podstata limitovanej, iba sto kusovej edície Inspiration,  spočíva práve v exkluzívnom prevedení interiéru a exteriéru. Motorizácia je teda rovnaká ako v prípade sériového modelu, čiže 5.0 litrový osemvalec s výkonom 471 koní. Automatická prevodovka má až 10 stupňov.    

Ak by niekto náhodou nedokázal LC500 Inspiration Series rozlíšiť podľa špeciálnej farby a interiéru, napomôcť by mu mali malé emblémy vo vnútri aj vonku. Do predaja by sa tento Lexus mal v USA dostať na jeseň, cenovka známa zatiaľ nie je. Celkom určite však bude šesťmiestna, keďže štandardná LC500 začína na tomto trhu na sume 92 950 USD.