AirCross Lunar je najšialenejší Citroën C3 Picasso

Citroën C3 Picasso nie je práve úplne bežné auto. Veď má skoro zvislé bočné steny a vnútri obrovskú plochu palubnej dosky s prístrojmi v strede na digitálnom displeji. V ponuke na Slovensku je aj s vstavaným pohonom LPG, ktorý prešiel aj testom.

Ale v Brazílii to je trochu iné. Ak máte C3 Picasso, asi nerozmýšľate nad tým, že ho chcete brať do terénu. Ale koncept AirCross Lunar na autosalóne v Sao Paule prezentuje, že táto ambícia môže byť naplnená.

Koncept pridal k štandardnému modelu výrazne tvarované nárazníky. Výrazne znamená terénne. K nim pribudli na boku AirBumps známe z C4 Cactus a tiež poriadne terénne pneumatiky. Určitá zmena sa udiala aj na predných svetlách. AirCross Lunar využíva modré detaily.

Zaujímavo pôsobí rebrík na pravej strane, aby sa dalo ľahšie dostať k veciam na streche auta. A celkom sila je aj umiestnenie niečoho, čo má pripomínať rezervné koleso na kufri, pričom táto vychytávka sa otáča doľava, aby sa dali dvihnúť piate dvere. Nuž, niet nad praktické riešenie.

Ale nechceli by ste takýto Citroën C3 Picasso zvládajúci ľahkú zombi apokalypsu? Ak si však pozriete poriadne tretiu fotku priamo z autosalónu, tak zistíte, že v Brazílii používa automobilka ešte ostrý znak, kým u nás je už oblý. Ešte pozornejšie oko zbadá aj terénnu verziu C3 Picasso, ktorá už na tamojšom trhu v ponuke je. Je vzadu vpravo.