Audi R8 Competition bude nový vrchol ponuky

Los Angeles bude so svojim autosalónom dejiskom predstavenia nového vrcholného modelu jediného superšportu v ponuke Audi. Bude sa volať R8 Competition. Bude tiež najvýkonnejším produkčným Audi súčasnosti.

Za sedadlami je agregát 5,2 V10. Konexia s Lambom ostala zachovaná. V jeho reči by sa dalo Audi R8 Competition nazvať LP570-4. Takže tušíte správne, všetky štyri kolesá poháňa celých 425 kW (570 k). Ten sa najskôr porozpráva so sedemstupňovou automatickou prevodovkou S-Tronic a potom dajú spolu kilo za 3,2 sekundy. Maximálka sa dostala na 320 km/h.

Mnoho z dizajnových prvkov odkazuje na R8 LMS, ktorý preteká v kategórii GT3. Má matné karbónové komponenty ako predný spojler, bočné panely, kryty zrkadiel, zadný difúzor a tiež aj krídlo. Lesklú čiernu farbu zase v tejto verzii získali disky a koncovky výfuku. Zvonka ešte vidno keramické brzdy a červené brzdové strmene.

Matný karbón si svoje miesto našli aj v interiéri. To, že nastupujete do verzie Competition pre istotu prezrádzajú aj podsvietené lišty prahov.

Celkovo bude produkcia verzie Competition obmedzená na 60 kusov. Tešiť sa na ňu nemusíme, keďže bude dostupná iba v USA.