Adam má brata Karla

Malé autá sú čím ďalej, tým zaujímavejšie. Taký Hyundai i10, či Renault Twingo, alebo Peugeot 108 posúvajú možnosti triedy niekde úplne inde ako boli doteraz. Už to nie sú pojazdné plechovky. Už sú plnohodnotnými autami. A tak má pôsobiť aj nový Opel Karl.

Nový Oplík má svojimi rozmermi nahradiť úplne malé MPV Agila, ktoré vznikalo v spolupráci so Suzuki. Ale Opel je od Kei Cars vzdialený asi tak ako Taj Mahal od základne na odpaľovanie rakiet do vesmíru.

Ale naspäť ku Karlovi. Krpec meria na dĺžku 3,68 metra. Takže jeho teritóriom budú najmä mestá. Malé auto bude neprehliadnuteľné vďaka palete 10 farieb, ktoré sú vo vzorkovníku. A určite to nebudú odtiene sivej ako pri sedanoch strednej triedy. Karosériu doplnia disky z ľahkých zliatin s priemerom 15 alebo 16 palcov.

Tvary svetiel a masky sú jasným odkazom na ostatné modely. S prižmúrenými očami sa dá povedať, že predné svetlá sú rovnaké ako na Corse. Vnútro vyzerá na fotke veľmi luxusne, ale reálne asi nebude v základe kožené čalúnenie, ani veľký dotykový displej s IntelliLinkom. Ale aj tak to nebude zlé.

Karl bude mať zatiaľ len jeden motor. Litrový trojvalec bez prepĺňania odovzdá poslušne 55 kW (75 k) a cez pätstupňovú prevodovku poženie dopredu predné kolesá. Krpec sa začne predávať v polovici budúceho roka a má začať so sumou 9500 eur.