Žeby sme mali náhľad nového GT-R?

Nissan pripravil Concept 2020 Vision Gran Turismo. Tak si celý názov rozmeňme na drobné, je v ňom až príliš veľa slov. Slovo Nissan je asi jasné čo znamená, tým sa zaoberať netreba. Concept vraví, že auto naznačuje možný vývoj tvarov v budúcnosti automobilky.

Číslo 2020 by zase skôr ako výkon naznačovalo rok, kedy sa niektoré tvary budú dať vidieť na cestách. Vision je trochu naviac, ale spojenie Gran Turismo zase naznačuje, že auto bude dostupné v rovnomennej hre na Playstation v šiestom vydaní.

Tvary Nissanu potvrdzuje predná maska s výrazným V a LED svetlá okolo. Vetraná kapota zase pripomína súčasné GT-R. Vízia by sa určite nezaobišla bez karbónového predného spojleru, zadného difúzoru a krídla.

Nissan odmietol, že toto bude budúce GT-R, ale niektoré detaily by do sériovej podoby prísť mohli. No a v hre Gran Turismo 6 bude koncept dostupný už v júli. Takéto auto asi ťažko príde na reálne cesty, lebo by ho hneď v momente zrušila Európska únia, lebo by chodcom rovno amputovalo nohy a mačky porciovalo na kúsky priamo do mrazničky.