Zažite Renault Captur v Zoznamke, my sme to skúsili

Renault dosiahol minulý rok dobré výsledky. Celej skupine sa podarilo umiestniť na slovenskom trhu 11 142 kusov áut značiek Renault a Dacia. Samotný Renault dosiahol 4 997 kusov predaných vozidiel medzi osobnými a aj úžitkovými autami. Tento rok bude veľký dôraz kladený na elektromobilitu, v ktorej je Renault na špičke.

Ku úspechu značky prispela aj akcia Renault Zoznamka. Tento rok je v ponuke Zoznamky zatiaľ Captur a Clio. Neskôr by mal pribudnúť aj elektromobil Zoe. My sme skúsili práve Captur od trenčianskeho Autoštýlu. Teraz popíšeme postup, ako celá akcia funguje v bodoch.

1. Registrácia na portáli zoznamka365.renault.sk

Na samostatnej stránke je krátky popis s efektnými fotografiami Capturu. Stačí teda kliknúť na tlačidlo s nápisom „Chcem vyskúšať nový Captur“  a nájsť najbližšieho dílera. Po zvolení toho ideálneho vo vašom okruhu len vyplníte kontaktné údaje a odošlete.

2. Kontakt so zákazníckou linkou

Po odoslaní sa každému ozve zákaznícka linka a po overení totožnosti a údajov vysvetlí detaily a následne naplánuje o zvoleného predajcu konkrétny termín. Termíny potom overí ešte predajca samotný a už nič nebráni prevzatiu auta.

3. Prevzatie/vrátenie

V dohodnutý termín sa dostavíte k zvolenému dílerovi a jednoducho si prevezmete auto. Dobre, až tak jednoduché to nie je. Treba vypísať lajstrá a nechať vratnú zálohu 300 eur. Tá je logická, lebo nikto nemôže predpokladať kto sa na skúšku auta dostaví. Je na pokrývanie spôsobených škôd. Po podpísaní papierov a zložení zálohy už nič nebráni samotnej Zoznamke. My sme si prevzali Captur s litrovým motorom a manuálnou prevodovkou. Počas dvoch dní môžete na aute najazdiť až 300 kilometrov, pričom pri vrátení treba znova dotankovať.

Aký je Captur?

Už sme jazdili na Capture s automatom a štvorvalcom. Teraz sme si skúsili trojvalec a manuál. Nepriamovstrekový agregát nepotrebuje filter pevných častíc, takže nie je zložitý a má veľkú šancu fakt dlho vydržať. Na Captur je už na hrane, ale stále stačí. Tento motor je úplne super v Cliu a hodí sa aj do Dustera. Priestorovo je Captur naozaj celkom veľké auto, ktoré nahradzuje v ponuke aj kombi Clio Grandtour. A ostatné veci? Veď si skúste sami v rámci dvojdňovej Zoznamky! Napríklad môžete zvoliť aj Autoštýl v Trenčianskej Turnej, u nás všetko fungovalo úplne bezproblémovo.

Svoje dvojdňové rande si môžete teda dohodnúť tu:

Zoznamka Renault