Vypustili šelmu: Jaguar F-Type SVR Arden AJ 23

Na trhu je mnoho talianskych superáut s Vé osmičkami a šialeným výkonom. Máme tu aj iné, nie tak ikonické. Medzi ne ale nepatrí produkt z Veľkej Británie s divokou mačkou v znaku, Jaguar F-Type SVR, to je, rozhodne, typický predstaviteľ tohto segmentu.

So základnou verziou sa pomocou 567 koňovej (423 kW) benzínovej V8 vyšplháte na hodnotu 100 km/h za 3,5 sekundy. V garáži spoločnosti Arden, úpravcu vozidiel Bentley, Mini, Land Rover a Jaguar, si povedali, že by to mohlo byť ešte o kúsok lepšie. Poťahali pár káblov, spravili niekoľko vylepšení v krivke priebehu výkonu a máme tu F-Type SVR AJ 23. Čiernu, na pohľad desivú šelmu na štyroch kolesách.

Pod kapotou vyšperkovali strojovňu až na výkon 703 konských síl (524 kW) a krútiaci moment 873 Nm. Vďaka tomuto vylepšeniu dostanete ručičku tachometra k stovke za rovné tri sekundy v sprievode revu dravého agregátu cez vyladené výfuky. Rozdiel pol sekundy je pri dokazovaní si, kto má väčší… motor, rozhodujúci. Aby aj po takomto súboji ostal Jaguar bez ujmy, v Ardene sa pohrali aj s podvozkom. Pruženie znížili až o 30 mm, vďaka čomu lepšie zatáča aj drží na vozovke.

Bez povšimnutia nezostala ani karoséria. Dostala mnoho odľahčených karbónových prvokov, ktoré zlepšujú prítlak. Dravosť dopĺňajú monoblokové, 21“ kované kolesá Arden Sportline GT Monobloc. Dosť extravagantne pôsobí podsvietený znak na prednej mriežke, necháme na vás, či sa vám to páči alebo zdá prehnané.