Volvo S90 a V90 s miernymi zmenami pre rok 2021

Veľký sedan a kombi od Volva dostali pre modelový rok 2021 facelift. Reč je o modeloch S90 a V90. Oslava minimalizmu a dobrého severského vkusu pretrváva, žiadne drastické zmeny sa neudiali. Našťastie.

Zmeny sú skutočne skôr kozmetické než radikálne, v prednej časti je mierne pozmenená maska a spodná časť nárazníku s novými hmlovkami. V zadnej časti sú Full-LED svetlá, ktoré dostali sekvenčné smerovky. Pridajte k tomu zopár nových farieb a disky kolies a sme vybavení. Viac ani netreba. Pomerne dôležitým prvkom výbavy je systém čistenia vzduchu v kabíne, ktorý ho dokáže v priebehu pár minút úplne vyčistiť od malých prachových častíc. Táto funkcia bola prvý krát integrovaná do modelov pre čínsky trh. Špičkové audio Bowers and Wilkins je teraz ešte lepšie a spolupracuje s aktívnym potláčaním hluku v kabíne. Ďalej napríklad pribudli USB-C porty, ktoré pomaly ale isto začínajú vytláčať svojho tradičného predchodcu. Novinkou sú krásne vlnené sedadlá, ktoré môžeme poznať z modelu XC90. Aj vďaka ním je možné autá našpecifikovať úplne bez použitia kože. 

Zásadnou novinkou je ale možnosť hybridného pohonu Mild Hybrid prostredníctvom 48-voltovej jednotky. Tá je teraz dostupná pre všetky modely tejto švédskej značky a v praxi by mala ušetriť približne 15% paliva oproti čisto spaľovacím motorom. Presné ceny a termín dostupnosti zatiaľ k dispozicíí nemáme.