Volkswagen Scirocco prešiel plastickou chirurgiou

Po určitom čase treba na každom aute spraviť obnovu, aby stále dokázalo zaujať zákazníkov. Ale Volkswagen Scirocco je iný. S faceliftom prichádza nie po troch, alebo štyroch rokoch, ako je zvykom, ale až po šiestich.

Zvonka veľa zmien vidno nie je. Dôvod na to nie je zložitý. Dizajnéri ich  veľa nespravili. Predné svetlá vyzerajú skoro rovnako, zmenili sa len ich vnútronosti, vzadu sú LED svetlá a veľmi decentne sa modernizovali nárazníky. Nič viac, nič menej.

Do ponuky sa dostanú nové farby, zlatá Pyramid Gold, šedá Urano Grey, červená Flash Red, biela Pure White a fialová Ultra Violet. Pozitívom sú nové dizajny zliatinových diskov. A vnútri, okrem modernizovaného volantu pribudli ciferníky ukazujúce tlak oleja, chronometer a tlak turba.

Tlak turba sa bude hodiť najmä pri motoroch TSI. Tie prešli posilňovacou kúrou. Malý 1,4 TSI dostal naviac 2 kW (3 k), čo znamená, že dosahuje 92 kW (125 k). Dvojliter TSI má 132 kW (180 k), 162 kW (220 k) a 206 kW (280 k). Nárast zaznamenal aj dvojliter TDI, ktorý po novom ponúkne 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k).

V Európe by sa mal začať predávať už v Auguste. Zmeny sa dotknú aj verzie R.