Volkswagen pri Wörthersee žiari

To, že Volkswagen zaujíma najväčší zraz v Európe, GTI Treffen pri rakúskom jazere Wörthersee je logické. Veď tam prichádza nespočetné množstvo priaznivcov značky. Nemecká ľudová automobilka si na akciu pripravila hneď niekoľko špeciálnych konceptov.

Od úplne nereálnych automobilka pripravila aj také, ktoré aspoň jemný náznak potenciálu sériovej výroby majú.

Volkswagen GTI Roadster

Najbrutálnejším konceptom na Treffen bude práve GTI Roadster. Veď vyzerá ako keby vyskočil z hry Gran Turismo 6. Dvojsedadlový roadster brutalitu ukazuje pri každom uhle pohľadu. Ale do sériovej výroby sa nikdy nedostane. Už len kvôli tomu, že ho poháňa motor V6 s objemom 3 litre a dvojitým prepĺňaním s výkonom 375 kW (503 k) a krútiacim momentom 559 Nm. S hmotnosťou 1421 kilogramov dá stovku za 3,5 sekundy a maximum je pri 309 km/h. To už je teritórium Lamborghini.

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition

Na základe modifikácie Performance pripravili konštruktéri aj Wolfsburg Edition obľúbeného hothatchu. Edícia si zachovala pôvodný motor s objemom dva litre a štyrmi valcami, ale výkon bol posunutý z 169 kW (230 k) na 279 kW (380 k). Na projekte pracovali štyria ľudia po dobu 9 mesiacov a nakoniec sa rozhodli, že bude mať čierno-červenú kombináciu vonku aj vnútri. Do interiéru okrem farieb napratali aj 11 reproduktorov s výkonom 2170 W, LED osvetlenie a Playstation s 24-palcovým LCD televízorom. Takže trochu cirkusu.

Volkswagen Golf Variant Youngster 5000

Aj na rodiny mysleli, konkrétne šiesti zamestnanci automobilky. Kombi so zobrali do parády a použili naň farbu Arancio. Názov Youngster 5000 naznačuje, že aparatúra v aute ovládaná iPadom má až 5000 wattov na sánkach v kufri. Podvozok Bilstein sa dá nastaviť cez iPhone a prahy spolu so sedadlami pochádzajú z ponuky modifikácii R. Zaujímavý je aj pohon auta. Dvojliter s prepĺňaním má v kombi 235 kW (320 k), čo je o 66 kW (90 k) viac ako v Golfe GTI Performance.

Volkswagen Amarok Power

Pickup ponúka rovnaký výkon apratúry ako Youngster 5000. Celých 5000 wattov však prichádza vo forme prenosného dídžejského stolíka. Jednotlivé komponentny dodal Pioneer a Allen&Health. Dva reproduktory a subwoofer navrhol špeciálne výrobca Viod Acoustics, podobne ako 6 ďalších reproduktorov v samostatných boxoch. Farbu Dynamic Grey a 22 palcové kolesá dopĺňajú oranžové pruhy. Ako v koncepte to vyzerá aj vnútri so sedadlami Recaro a použitím alcantary na volante. Pod prednou kapotou je motor 3,0 V6 TDI s výkonom 200 kW (272 k) prenášaným na všetky štyri kolesá cez osemstupňovú prevodovku.