Volkswagen ID.Buzz ako GTX predvedie obe veľkosti

Volkswagen razí cestu elektromobility so svojimi modelmi označenými ID. Ale ku všetkým, teda takmer ku všetkým, pridáva športovejšiu a dynamickejšiu verziu GTX. Prečo takmer ku všetkým? Lebo doteraz nebol dostupný ako GTX model ID.Buzz. Ale to sa zmenilo a teraz už v ponuke bude, bude sa predávať už v lete tohto roka.

Aké sú zásadné zmeny modelu? Je to hlavne o novom nárazníku vpredu, upravenom nárazníku vzadu, ale tiež o bumerangových svetielkach v prednej lište, červeno-bielej kombinácii a tiež nových zliatinových diskoch, ktoré bude mať iba toto prevedenie. V základe budú mať priemer 19 palcov, ale za príplatok môžete mať disky až s priemerom 21 palcov.

Kým zvonka budú celok ID.Buzz dopĺňať čierne akcenty, dovnútra sa presťahuje kompletne celá čierna strecha. A samozrejme Volkswagen nezabudol ani na športové sedačky pre toto vozidlo. V ponuke budú dve dĺžkové verzie a to znamená aj možnosť 7 sedadiel v tej dlhšej.

Volkswagen oznámil, že obe alternatívy ID.Buzz budú mať zhodný výkon 250 kW (340 k) a zrýchlenie na stovku za 6,5 sekundy. Rozdiel bude nielen samotná veľkosť a dĺžka, ale aj použitá batéria. Kým kratší model využije menšiu batériu s celkovou využiteľnú kapacitu 79 kWh a nabíjaním výkonom 185 kW, dlhšia verzia prinesie niečo viac. Bude mať batériu dosahujúcu čistý údaj o kapacite 86 kWh a možnosť nabíjania výkonom až 200 kW. To znamená, že obe verzie sú z 10 na 80 % nabitia za menej ako tridsať minút.

Je celkom zaujímavé pozerať sa aj na možnosti ťahania prívesu. Ten kratší ID.Buzz s menšou batériou a menšou hmotnosťou zvláda 2 tony, dlhšie prevedenie dokáže potiahnuť 1,7-tonový príves. Obe verzie ale do interiéru dostanú zhodne väčší 12,9-palcový dotykový displej s najnovšiu verziou operačného systému lepšie spolupracujúcou s mapami a nabíjacími miestami. Toto vylepšenie sa ale dostane postupne do všetkých verzií a rovnako to bude aj pri predĺženej alternatíve. Tá tiež už teraz prichádza na trh s väčšou batériou.