Volkswagen Golf VII R sa už testuje

Na sedmičkovom Golfe ani nestihla uschnúť farba a Volkswagen nelení s prípravou ostrej verzie R. Súčasná mala na trhu najväčší problém práve s GTI, keď otázka znela, či je ten výkon využiteľný a či sa oplatí viac.

Sedmičkový Golf by mal pokračovať v tom, čo ukázali doterajšie R-kové verzie. Predpoklad znie, že sa nedočkáme motorov V6 ako mal štvorkový R32. Skôr sa pod kapotou objaví osvedčené želiezko v ohni v podobe 2,0 TFSI, ktorý by mohol mať do 221 kW (300 k). V kombinácii s pohonom všetkých kolies by sa dal všetok výkon aj bez problémov preniesť v reálnom svete.

Cypo Design pripravil víziu práve Golfu R postaveného na siedmej generácii obľúbeného auta. Ak sa škriabete na hlave a zdá sa vám, že je podobný súčasnému Rku, tak to bude hlavne tým, že základ sa príliš nezmenil. Dizajn trochu pritvrdil predným nárazníkom s obrovskými nasávacími otvormi schopnými zhltnúť menšie divé prasa alebo stádo sliepok. Nadväzuje na zmenené prahy. Trojdverová karoséria stojí na veľkých diskoch s priemerom dvadsať palcov.

Source: cypodesign.sk

One thought to “Volkswagen Golf VII R sa už testuje”

Comments are closed.