Volkswagen Fox stále žije

Pamätáte si ho? Mal byť nástupcom Lupa. Ale s ním zdieľal maximálne počet dverí. Kým Lupo pôsobilo celkom honosne, Fox bol len low-costom. Síce sa na ňom nemalo veľmi čo pokaziť, ale vyzeral strašne vysoký.

A v Južnej Amerike žije ďalej. Na autosalóne v brazílskom Sao Paule Vé-dub predstavil koncept Fox Pepper. Už to nie je ten malý imitátor električky ako u nás. Predná časť vyzerá podobne ako na Golfe Sportsvan a brazílska odnož automobilky tvrdí, že najmä s červenou farbou Tornado Red bude vyzerať športovo a mladistvo. Tá mladistvosť je na mieste, lebo práve toto auto by si, aspoň u nás, kupovali dôchodcovia.

Koncept má aj čiernu strechu, výrazné 15-palcové disky a plastové prvky zboku. Vnútro by malo mať dvojtónové čalúnenie s čiernou a červenou a tiež červené výduchy klimatizácie. Koncept využije aj 5,5-palcový displej informačno-zábavného systému.

Pod prednou kapotou sa objaví agregát spaľujúci benzín a etanol. Má objem 1,6 litra a štyri valce, z ktorých vydoluje 88 kW (120 k) pri pohone na etanol. To znamená aj stovku za 9,8 sekundy a maximum 189 km/h. Na také malé auto celkom príjemné parametre.