Volkswagen dáva kopačky Mercedesu

Mercedes-Benz a Volkswagen už dlhé roky spolupracovali na vývoji dodávkových vozidiel. Už prvý Sprinter mal rovnaké prvky ako vtedajšie LT. Súčasná generácia Sprinteru je podobná Crafteru. Vlastne rozdielne sú len predné partie, znaky a motory. Kým Volkswagen sa teraz spolieha na dvojlitrový diesel, Sprinter má buď 2,2 CDI a 3,0 CDI V6.

No a tomu je koniec. Rok 2016 bol pôvodný plán ukončenia partnerstva. Ale Volkswagen už teraz ohlásil, že nebude pokračovať. Je to z dôvodu nadobudnutia kontrolného podielu v spoločnosti MAN. Rozhodnutie tak znie celkom logicky. Know-how od MANu určite príde vhod a motory tiež nie sú v súčasnosti zlé.

Čo ale bude s Mercedesom? Napadajú nás dva možné scenáre, vlastne tri. Prvý by znamenal podobnú cestu akou sa vybral Volkswagen, čo znamená výraznejšie prepojenie s nákladnou sekciou. Druhý scenár znamená samostatný vývoj nového modelu. A tretí? Pamätáte si ešte kto ponúkol základ pre Citan? No a Renault Master je veľmi dobrá dodávka, len ospravedlniť dvojnásobnú cenu.