Renault Captur je Clio SUV

Peugeot už svoj trumf na poli mikroSUV predstavil pod menom 2008. Teraz je na rade Renault. Renault už minulý rok predstavil koncept Captur na autosalóne v Ženeve. Ale nový model s ním nemá veľa spoločného. Výzorové črty zdieľa s Cliom a do modelového radu sa skvele hodí.

Captur je skôr niečo ako Clio SUV. Má všetky predpoklady na to stať sa hrdým bratom Nissanu Juke. Je ale o 15 milimetrov kratší a meria iba 4120 milimetrov. Stojí na platforme B s pohonom prednej nápravy vyvinutej alianciou Renault-Nissan.

Dvojfarebná karoséria, vyššia svetlá výška, väčšie kolesá a ochrana dverí spôsobujú, že auto vyzerá odolne. Podľa Renaultu bude mať interiér s variabilitou MPV a veľký kufor. Motory budú z Clia a bude medzi nimi aj 0,9-litrový trojvalec s prepĺňaním a výkonom 66 kW (90 k). Naftová alternatíva s objemom 1,5 litra má síce rovnaký výkon, ale emisie dosahujú iba 96 gramov CO2 na kilometer. Kľúčové slová modelu sú marec a Ženeva.

Nám svojim štýlom trochu pripomína niekdajšie modely Renault RX4. Škoda, že sa zatiaľ nehovorí o pohone všetkých kolies. Ale zase na druhú stranu, Juke má 1,6 litrový turbomotor s výkonom 140 kW (190 k). Žeby Captur RS?