Volkswagen Beetle je pripravený na GRC

Volkswagen Beetle poznáme. Je to ten automobil s troma véčkami, ktorý sa tvári najviac cool. A asi aj najviac cool je. A aj GRC každý pozná. Skratka znamená Global Rallycross. To by nečakal každý. Ale Volkswagen si pre sériu pripravil novú zbraň.

Beetle GRC bude mať za volantom Tannera Fousta a Scotta Speeda. Prvý má dobré predpoklady, veď je najrýchlejším moderátorom amerického Top Gearu a druhý má predpoklad priezvisko samotné. Špeciál má masívnejšie nárazníky, odvetrávanú kapotu, nové brzdy, športovejší podvozok, samosvor a sedemnástky s gumami Yokohama.

Zaujímavejší je pohľad pod kapotu. Je tam agregát 1,6 TSI. Ale dosahuje až 405 kW (544 k). So šesťstupňovou sekvenčnou prevodovkou a pohonom všetkých kolies dá stovku za 2,1 sekundy.

Riaditeľ Volkswagen Motorsport, Jost Capito o GRCe povedal: „Po tom, ako americký Volkswagen odštartoval zdarne s Polom na tamojšej rallycross scéne predstavuje predstavenie Beetle GRCu výrazný medzník. Beetle schováva unikátne tvary a najmodernejšiu technológiu. Zhodí fanúšikov z nôh.“ Takže potom je ako hektolitre piva.