Vilner spravil z Alfy MiTo hothatch

V poslednej dobe sa čím ďalej, tým viac skloňuje slovo hothatch. Každý výrobca ho chce mať vo svojom portfóliu, ale nie vždy sa to podarí. A v tom momente nastupujú úpravci.

Bulharský Vilner sa postupne dostáva do popredia, lebo robí autá celkom decentne a pritom majú všetko, čo mať majú. Síce začínal ako špecialista na interiéry, ale v poslednej dobe rozširuje svoju pôsobnosť aj na exteriér a mechanické komponenty.

MiTo od Alfy Romeo, ktoré prešlo kúrou v bulharských kúpeľoch z nich vyšlo v exkluzívnej červenej s preleťovým efetkom. Difúzor, predná maska a lemovanie svetiel sú pre zmenu čierne. Exteriér dorážajú disky s šedou farbou a tiež matné šedé koncovky výfuku.

Vo vnútri sú to znova čalunnícke orgie. Prístrojová doska a výplne dverí obliekli do kombinácie kože Nappa a kože s karbónovým vzorom. Na väčšinu plastov Vilner použil platinový efekt a využil aj vlastné koberce. Dokonca v rámci úpravy dodá aj špeciálnu cestovnú tašku.

Ale to nie je všetko. Hothatch z auta vznikol najmä úpravou motora. Po zásahu dosahuje 147 kW (200 k) a 279 Nm. Predtým 1,4 MultiAir ponúkal 114 kW (155 k) a 230 Nm.

Vilneru sa to celkom podarilo. Ako celok pôsobí kompaktne, interiér je fantastický a motor má ten správny výkon na malé ostré zviera.