Čmeliak Mercedes A45 AMG RevoZport

Žltá farba je tá, ktorá sa na hothatche hodí. Tie majú jednoducho kričať. Používa ju RenaultSport na Cliách a Méganoch. Tie sú najbrutálnejšie. Veď aj samotná farba stojí 2000 eur. A poriadne sa hodí na Mercedes-Benz A45 AMG.

V podaní RevoZport a Mulgari vyzerá malé nasrdené AMG, že čerpalo inšpiráciu hlavne z SLS AMG Black Series. Teda aspoň v podaní farebnej kombinácie. Výzor sa stal brutálnejším aj vďaka karbónovému prednému spojleru a aj ďalšími detailami. Napríklad aj kapota s dvoma prelismi je z karbónu. Zadné krídlo zase RevoZport prispôsobil vzhľadu toho, ktoré bolo na obmedzenej sérii A45 AMG Edition 1.

 Obaja tuneri pracujú aj na úprave motora, ktorý má už v sériovom stave dosť extrémny výkon. Z objemu dva litra a štyroch valcov dostal Mercedes pomocou prepĺňania 265 kW (360 k) a 450 Nm. Už v sériovom stave sa dokáže rozbehnúť z nuly na stovku za 4,6 sekundy, kým maximum dosahuje pri elektronicky obmedzenej cifre 250 km/h.

Ak sa do toho poriadne oprú, dopracujú sa k cifrám nad 294 kW (400 koní), čo by znamenalo, že z jedného litra objemu motora vypumpujú dvesto koní (147 kW).