Veľký Ford Transit sa dostal do ponuky

Ford to jednoznačne s novým Transitom Custom rozbehol dobre. Len problematickejší bol globálny Transit. Vyzerá výborne, o tom netreba diskutovať, ale predstavený bol už dávnejšie a až teraz sa dostáva na trhy. Majitelia Transitov už naň čakajú skoro dva roky.

Ale čakanie skončilo. Nový Transit sa už dá objednať. V ponuke sú tri dĺžky (L2, L3, L4) a dve výšky (H2, H3). Ford tradične dá na výber aj spôsob pohonu. Klasický predný náhon dopĺňajú verzie s pohonom zadnej nápravy a tiež alternatíva s pohonom všetkých kolies. Posledné dve menované majú kvôli hnaciemu hriadeľu menšiu výšku vnútri a tým pádom aj menší objem nákladného priestoru.

Objem, kam sa dá naložiť náklad je od 9,5 do 15,1 metra kubického. Samozrejme nebude len o plechových dodávkach. K nemu sa pripája aj možnosť busu, prípadne samotného šasi.

Všetky verzie zhodne budú ponúkané s jedným naftovým motorom s troma výkonmi. Základ dosahuje 74 kW (100 k), stred 92 kW (125 k) a vrcholná verzia 114 kW (155 k). Teda rovnako ako Custom.

Medzi plechovými dodávkami je cena za L2 H2 (najkratší, najnižší) s celkovou hmotnosťou 2900 kilogramov a pohonom prednej nápravy motorom so sto koňmi je 23 388 eur s DPH. Najdrahší L4 H3 s 92 kW (125 k), ale s pohonom všetkých kolies a celkovou hmotnosťou 3,5 tony dosahuje hodnotu 40 638 eur s DPH. Pre detailnejšie informácie odporúčame pozrieť si stránku ford.sk, sekciu cenníkov a úžitkových vozidiel.