Väth predviedol po úpravách znovuzrodenie

S úpravcom Mercedesov sa nič nestalo. Nestratil sa šéf ako u Gembally, firma sa znova nezrodila, ako úpravca hlavne Porsche. O Fénixovský čin sa zapríčinila reštaurácia klasiky. Nemecký úpravca sa pustil do reštaurátorských prác na úžasnom aute Mercedes-Benz 300 SEL 6,3.

Že auto nepoznáte? Skúste si vygoogliť Red Pig, čo bola pretekárska verzia. Alebo si pozrite krátky, ale napriek tomu famózny film C’était un rendez-vous od režiséra menom Claude Lelouch. Áno, zvuk nie je z tohto auta, ale z Ferrari. Ale kamera bola umiestnená na nástupcovi tohto auta, na 450 SEL 6,9.

Pôvodný model sa vyrábal v rokoch 1968 až 1972. Vtedy mal pod kapotou motor M100, ktorý zo svojho usporiadania V8 a objemu 6,3 litra dosahoval, na tú dobu fantastických 184 kW (250 k) a 510 Nm. To umožňovalo šprint na stovku za 6,5 sekundy a maximálnu rýchlosť 220 km/h. Málo? Teraz je to hodnota, ktorú dá každý športový hatchback, ale 40 rokov dozadu by sme z toho padali na zadok. Teda aj teraz pri pohľade na úžasnú prácu predvedenú pri reštaurovaní legendy značky Mercedes-Benz.