Tushek TS 900 zo Slovinska je novinkou vo svete hyperšportov

Aljosa Tushek je slovinský automobilový pretekár, ktorý v našich končinách predsa len nie je úplne známy. Mali by ste o ňom ale vedieť najmä z jedného dôvodu. Stojí totiž za malou značkou Tushek, ktorá má na svedomí nový hyperšport Tushek TS 900.

Tušíte správne, číslovka z názvu napovedá výkon motora. Ten je presne 708 kW/950 koní a krútiak až 1400 Nm. Tieto hrozivé čísla produkuje 4.2 litrový osemvalec, ktorému výdatne dopomáha dvojica elektromotorov. Konštrukcia auta je z chrómmolybdénu, na ktorom je karbónová karoséria. Vďaka týmto materiálom má TS900 iba 1400 kg. Takže, takmer tisícka koní na auto s hmotnosťou nižšou než väčšina dnešných bežných sedanov. Na stovke je za 2,5 sekundy a maximálka sa pohybuje okolo hodnoty 380 km/h. Nuž, čo viac dodať. Toto šialenstvo je možné užiť si aj s vetrom vo vlasoch, keďže TS 900 má odnímateľný hardtop.

Auto jazdí na 20″ lepivých pneumatikách Pirelli Trofeo Series R za ktorými sa ukývajú obrovské brzdy Brembo, ktoré sú tu viac než potrebné. K predstaveniu TS900 dôjde na akcii zvanej Salon Privé Concours. Ide o veľmi uznávané a renomované automobilové podujatie, ktoré sa každoročne odohráva v britskom Bienheim paláci a jeho okolí. Akcia sa koná 7. septembra, cenovka ani plánovaný počet vyrobených kusov Tusheku TS900 zatiaľ ale známy nie je.