Caterham za 6 milónov

Pred pár dňami kolovali reči o tom, že automobilka Caterham je na predaj. Ale to bol naozaj len akýsi neoverený šplech. Samotná malosériová automobilka to teraz rázne odmietla. Takže s tým tých 6 miliónov nemá nič spoločné.

Presne 6 miliónov japonských jenov bude stáť špecialita Caterham Seven Kamui Kobayashi. A podľa cenovky je asi vopred jasné, že špecialita bude dostupná iba v Japonsku. Každý z desať kusov série bude postavený na modeli Seven 250R s motorom Ford Sigma, štyrmi valcami, objemom 1,6 litra a výkonom 93 kW (125 k). Síce to nevyzerá ako príliš veľa, veď toľko majú hatchbacky nižšej strednej triedy. Lenže Caterham je ultraľahký, čo je základom zrýchlenia na stovku za 5,9 sekundy a maxima 196 km/h.

Od ostatných Caterhamov sa séria Kamui Kobayashi líši lesklým čiernym lakom s matnými čiernymi pásmi a zeleným lakovaním na karbónovom nose a blatníkoch. Auto Forever Alone pre jedného má kryt novovzniknutého batožinového priestoru vedľa vodiča vyrobený z hliníku. Malé auto si vyžiadalo malé kolesá. Cat KK jazdí na 13-palcových kolieskach.

Vnútri je prístrojovka z karbónu podpísaná samotným Kamui Kobayashim lakovaná na zeleno. Karbónové sedadlo je našťastie aspoň trochu čalúnené a čalúnenie je prešívané zelenou niťou. Volant vpravo znemožní, aspoň zatiaľ, prihlásenie na Slovensku…