Toyota RAV4 obohatí ponuku o verziu Adventure

Toyota uvádza na trh novú verziu obľúbeného modelu RAV4, príznačne nazvanú Adventure. Tá doplní existujúce verzie Active, Comfort, Executive a Selection.

Adventure mieri na outdoorovo zamerané a dobrodružné povahy, čo je jasné už z názvu. Je takmer nemožné si ju pomýliť, keďže táto verzia má čiernu masku so znakom umiestneným priamo v strede. Po stranách sú moderné projekčné LED reflektory. LED hmlovky sú zasa umiestnené v čiernych „žiabrách“ a nárazník dostal striebornú spodnú časť. Rovnakého doplnku sa dostalo aj tomu zadnému. Čierne lemy blatníkov sú výraznejšie a pod nimi sa vynímajú nové, 19″ kolesá v matne šedej povrchovej úprave. Úplne jasným identifikátorom RAV4 Adventure bude aj lakovanie Urban Khaki, ktoré predstavuje kombináciu zelenej karosérie so šedými stĺpikmi, strechou a spoilerom. Táto farebná kombinácia odkazuje na typické lakovanie offroadu Land Crusier FJ 40. V interiéri nájdeme špeciálne sedadlá, ktoré ako materiál používajú umelú kožu čiernej farby s oranžovým prešívaním. Unikátne sú aj ozdobné prahové lišty. LED osvetlenie je prítomné aj tu, nechýba ani USB C port či elektrické nastavovanie predných sedadiel. Tieto prvky výbavy má Adventure spoločné aj s ostatnými modernizovanými verziami tohto SUV.

Aj RAV4 Adventure ide cestou modernej hybridizácie, poháňa ju preto 2,5 litrový benzínový štvorvalec vpredu a elektromotor vzadu. Dokopy ide teda na štyri kolesá výkon veľmi slušných 222 koní. Do predaja sa verzia Adventure dostane už budúci mesiac, teda v októbri. Zákazníci ale svoje nové autá uvidia až niekedy na jar 2022.