Toyota RAV4 dostala špeciálnu verziu GR Sport

Tím Toyota Gazoo Racing sa nedávno zapísal do histórie, keďže Kalle Rovanperä sa s Yarisom WRC stal najmladším majstrom sveta v rally. A to je dosť dobrý dôvod na oslavu, ktorým môže byť napríklad vypustenie špeciálnej edície modelu. Takýmto modelom je v tomto prípade SUV Toyota RAV4 GR Sport.

Zvonku túto edíciu spoznáte podľa lemov blatníkov, bočných líšt, ozdobných čiernych prvkov a tiež podľa čiernej lesklej masky chladiča. Nechýbajú malé a decentné znaky GR ale aj odolné, čierne 19″ disky kolies s vyfrézovanými detailami. Z technického hľadiska má Toyota RAV4 GR Sport tuhšie pružiny aj tlmiče, čo znamená istejšie jazdné vlastnosti a viac robustnosti a odolnosti v teréne. Systém pohonu všetkých štyroch kolies AWD-i je samozrejmosťou. V interiéri nájdeme sedadlá v kombinácií syntetická koža-semiš so zvýšeným bočným vedením. Ani na nich nechýba logo GR, konkrétne v oblasti opierok hlavy a nájdeme ho aj na volante a koberčekoch. Obklady sú decentné vo farbe Gunmetal. Aj táto edícia RAV4 využíva moderný, 10.5″ displej infotainmentu a tiež 12.3″ združený prístrojový panel pred vodičom. Ako aj všetky iné modernizované Toyoty RAV4, verzai GR Sport má tiež plejádu bezpečnostných systémov Toyota Safety Sense a asistenčný balík T-Mate. 

Dostupnosť tejto špeciálnej Toyoty RAV4 GR Sport.  sa datuje na štvrtý kvartál aktuálneho roku, čo znamená, že auto bude možné objednať už vo veľmi blízkej dobe.