Toyota Landcruiser V8 má 5 kW naviac (a facelift)

Lexus nedávno zverejnil tvar nového LX570. Ako sa dalo čakať, predná časť hrdo ukazuje strúhadlo na syr, ako masku niektorí nazývajú. Po tomto dizajnérskom skvoste sa svetu ukázal aj facelift civilnejšieho, menej posh modelu Toyota Landcruiser V8.

V prvom rade sa zamerali dizajnéri na prednú časť. A nedopadlo to tak ako pri Lexuse. V tomto prípade vyzerá naozaj dobre. Má trojlištovú širokú prednú masku zasahujúcu až do svetiel s LED. A nielen LED na denné svietenie, ale celkovým osvetlením.

Úprava masky a svetiel si vyžiadala aj zmenu kapoty, blatníkov a skrátka neprišiel ani nárazník. Isté detaily sa pomenili aj na iných častiach. Napríklad nové kľučky sa akosi odtrhli od tých predchádzajúcich. No a vzadu sa ukázali nové LED svetlá spojené širšou chrómovou lištou.

Vnútri si automobilka pridala viac mäkkých plastov. A niektoré prvky sú hrubšie, aby vyzerali lepšie. Rozdelenie ovládacích prvkov má byť logickejšie a nové tlačidlá tiež vyzerajú trochu lepšie. Toyota použila aj 4,2-palcový displej, ktorý vo viac vybavených kusoch nahradí billboard s uhlopriečkou 9 palcov. Doteraz bolo maximum iba 8.

Predná obrovská kapota schová obrovský osemvalec 4,5 D4-D spaľujúci naftu. Ten odovzdá o 5 kW (7 k) viac. Celkovo sa dostane na 200 kW (272 k) a krútiaci moment ostane na rovnakej hodnote 650 Nm. Benzínová alternatíva zostane pri 227 kW (308 k) a 439 Nm.

Nový Landcruiser sa na austrálsky trh dostane už v októbri, pričom ostatné krajiny budú v tesnom závese. Špecifikácie sú zatiaľ austrálske, európske vyplávajú na povrch neskôr.