Toyota GT86 ako kombi je fascinujúca!

Toyota GT86 s Subaru BRZ sú nepochybne fantastické autá nielen ohľadne ovládateľnosti, ale z hľadiska celkovej koncepcie. Dá sa povedať, že vdýchla Toyote život. Doteraz autá japonského výrobcu neboli zlé, ale chýbalo im niečo. Béžové autá a k nim hybridy. Zachraňoval to len Hilux a Landcruiser.

Ale existuje ešte niečo, čo by mohlo zamútiť vodu. Ak poznáte Ferrari FF, tak presne to. Klobúk dolu pred grafikmi v Car Throttle, pretože spravili vizualizáciu, ako by mala vypadať Toyota GT86 Shooting Brake.

Dĺžka narástla o 55 milimetrov a kufor pojme až 298 litrov, miesto pôvodných 243. Samozrejme sú za tým presné výpočty. Alebo nie. Ale po sklopení sedadiel sa má vraj objem zväčšiť na 1040 litrov. Hmotnosť by sa mala zväčšiť o 86 kilogramov, čo asi znamená o 0,2-0,3 sekundy horšie zrýchlenie, ale zase je viac hmotnosti vzadu, čo posúva rozdelenie na presných 50:50.

My by sme si vedeli predstaviť toto Shooting Brake s cenockou vyššou o 1000-1500 eur a s výkonom posunutým cez TRD na 180 kW (231 k). Teraz len ostáva pohľadať mejlové adresy a napísať do Subaru a do Toyoty, že také chceme. Čím viac nás bude, tým nad návrhom budú viac rozmýšľať. Možno…

P.S.: Subaru by vyzeralo drsne s názvom BRZ SB WRX STI.

Zdroj: Car Throttle http://www.carthrottle.com/toyota-gt86-shooting-brake-the-86-youll-never-admit-to-wanting/

Pôvodná fotka: GFWilliams