Lexus IS F-Sport: Adoptujte si predátora

Videli ste film Alien vs. Predator? Nie, tak asi neviete ako vyzerá predátor v celej sérii filmov. Lexus ponúka pomôcku novým modelom IS F-Sport, ktorý ukázal svetu. Celkovo sa objaví naživo až na Detroitskom autosalóne, ale agresia mu srší z predných reflektorov a masky už na prvých uvoľnených obrázkoch.

O predchádzajúcom, teda vlastne ešte stále súčasnom ISku sa z pohľadu dizajnu hovorilo ako o nudnej alternatíve. Ale auto spĺňalo všetky požiadavky na to, aby bolo adekvátnym konkurentom BMW radu 3, dokonca malo aj pohon zadnej nápravy.

Nový Lexus IS so športovým balíkom F-Sport je jednoznačne nahnevaný, podľa výzoru a pôsobí ako protipól jemne vyzerajúcich konkurentov z Nemecka. Aj zadné svetlá vyzerajú ako roztečené oči členov skupiny Kiss, čo len pridáva na agresivite. Skoro ako na Jokerovi z Batmana.

Kým zovňajšok si jasne zobral príklad z konceptu LF-CC z Paríža 2012, vnútro skôr niektorými detailmi pripomína športový model LFA. Najzaujímavejšie detaily predstavujú analógové hodinky a nové elektrostatické ovládače automatickej klimatizácie. Podľa slov Lexusu bude mať novinka väčší rázvor, čo znamená vraj najväčší priestor pre nohy v triede.

Keďže bude predstavený na začiatok pre USA, je jasné, že pod kapotou sa objavia najmä benzínové motory. Existujú len dohady, ale tie hovoria o verzii IS 250 s 2,5-litrovým motorom V6 a výkonom asi 149 kW (203 k), o IS 350 tiež s V6 a objemom 3,5 litra, ktorý by mohol mať 221 kW (300 k). A keďže je Lexus súčasťou značky propagujúcej hybridy, tak bude samozrejme aj IS 300h s prídavným elektromotorom.