Toyota Corolla TREK mieri na bikerov a aktívnych ľudí

Nová edícia Toyoty Corolla nazvaná TREK vznikla zo spolupráce japonskej automobilky a známeho amerického výrobcu bicyklov TREK. Ide o karosársku verziu kombi, ktorá má v názvosloví značky označenie Touring Sports.

Auto má svetlú výšku zdvihnutú o 20mm, 17″ disky kolies s brúseným povrchom odolným voči škrabancom, bi-LED svetlomety, tmavé okná a samozrejme bohaté oplastovanie v oblasti prahov a nárazníkov. Na výber sú až tri motory, čo nebýva pri takýchto špeciálnych edíciach zvykom. Najslabší je 1,2 litrový benzín. Silnejšie alternatívy majú objem 1,8 a 2,0 litra. Druhý je hybrid, ten tretí má dokonca autonómne dobíjanie.

Hnedo-šedá kombinácia interiéru je veľmi decetná a vkusná, kabínu naviac dopĺňajú drevené obklady. Na prahoch tu môžeme nájsť aj logo TREK. Zaujímavým prvkom výbavy je bezpečnostný systém Toyota Safety Sense. Ten dokáže rozpoznať pohybujúcich sa chodcov, ale aj cyklistov a aktívne zasiahnuť pred blížiacou sa zrážkou. Nechýbajú tradične systémy ako Stop & Go s automatickým zastavovaním a rozbiehaním, asistent pre udržanie v jazdnom pruhu, či rozpoznávanie dopravných značiek a inteligentné prepínanie diaľkových svetiel. To, že sa Toyota spojila pri tvorbe tejto Corolly práve s TREKom, nie je náhoda. Cestný profi cyklistický tím Trek-Segafredo bude totiž používať ako podporné vozidlá práve Corolly kombi s 2,0 litrovými hybridmi pod kapotou. Cenu zatiaľ nevieme, vieme ale, že toto auto sa u nás začne predávať začiatkom budúceho roka.