Tajov sa cez víkend zmenil na Káčerovo

Tajov je za Banskou Bystricou. Ale v ponímaní klubu 2CV na Slovensku je za Sencom. A za Tajovom je s najväčšou pravdepodobnosťou Bardejov. Nechápete? Ani my sme spočiatku nechápali. Ale je to jednoduché, minulý rok sa kačice zleteli v Senci, tento rok v Tajove a na rok 2016 sa presúvajú do východných destinácií.

Tohtoročný zraz prijal až tridsať kačíc zo Slovenska a susednej Českej republiky. Keď sme dorazili v nedeľu, stále ich bolo asi polovica. Modré, červené, sivé, oranžové, farby, ktoré všade pútali pozornosť. Vlastne to neboli len farby. Pozornosť pútali samozrejme najmä samotné autá.

Jednoduché dvojvalcové vozidlá s minimom vecí, čo sa môžu pokaziť. Takže ak vám nedojde benzín, nemá sa čo pokaziť. Jednu kachnu sme skúsili aj spoza volantu. Aby to v kopcovitom teréne Králikov a Kordíkov nebolo také jednoduché, tak sme mu naordinovali plnú záťaž v podobe štyroch ľudí na palube. Kutáčom sme radili od jednotky po štvorku. Teda po štvorku by sme mohli, ale použili sme maximálne trojku. Malá šesťstovka s dvoma valcami ťahala až prekvapivo dobre. Hluk nepresahoval únosnú normu. Ale najviac nás dostala charizma, ktorú 2CV má. Je to auto, ktoré vás chytí a nepustí. Výzorom púta pozornosť a aj keď na ceste spravíte niečo, čo nie je obvyklé, všetci to prepáčia. Zrazy 2CV klubu vrelo odporúčame, tak dobrú náladu len tak ľahko nenájdete.