Spoločné dieťa AC a Zagata vyzerá úžasne

Keď sa povie AC, nie úplný každý okamžite vie, o čom je reč. Ak však k týmto dvom písmenkám pribudne aj slovo Cobra, hneď je všetko jasné.

A práve táto malá, ale zato významná britská značka, ktorá dala svetu ikonu menom Cobra, privizela do Ženevy nový model 378 GT Zagato. Ako je už z názvu zrejmé, na tvorbe tejto novinky sa dizajnérsky podieľala aj slávna talianska spoločnosť Zagato. A je nutné priznať, že výsledné dielo –klasické dvojsedadlové kupé, skutočne stojí za to. Keď sa naň dobre zadívate, nájdete v ňom odkaz na Cobru, ale taktiež má v sebe agresivitu a eleganciu a tak trochu vám tým pripomenie Alfu 8C Competizione. Aj tak však pôsobí veľmi „svojsky“ a inak, než väčšina dnešnej automobilovej produkcie.

Rozhýbať toto umelecké dielo má za úlohu veľkoobejmový, 6.2 litrový osemvalec z produkcie GM. Jeho výkonové parametre 324 kW/440 koní a krútiaci moment 583 Nm mu umožňujú zrýchliť z nuly na stovku za menej než 4 sekundy. AC 378 GT Zagato teda nie len dobre vyzerá, ale zrejme tak aj jazdí.

Cena vozidla začína na sume 89 990 Eur, čo síce nie je málo, ale rozhodne sa nejedná ani o extrémne závratnú sumu. U nás si ho však neobjednáte, najbližšie to budete mať do Nemecka.