Zamýšľa sa nad tým niekto? Superb Combi Outdoor

Mnohí čakali, že český predajný zázrak, Superb Combi príde s verziou Scout. Čakali márne, až doteraz. Ináč povedané, na Scout budú čakať márne, ale je tu jedna alternatíva. Škodovka predstavila verziu Outdoor.

Škoda Superb Outdoor je vskutku jedinečné auto. Ak teda nerátame nikoho z konkurencie, Opel Insignia už taký model má, Peugeot 508 RXH je tiež oplastovaný, Passat ani nehovoriac a štyri kruhy to už dávno začali.

Plasty kolom dokola sú ale jediným odlíšením od štandardnej verzie. Outdoor nebude ničím extra iný. Dokonca aj motory sa budú montovať všetky, teda okrem GreenLine derivátu. Pohon prednej nápravy bude možné zmeniť, za príplatok, za pohon všetkých štyroch.

Škoda, vážne? Superb je predsa vo verzii kombi asi najkrajším modelom výrobcu vôbec a tie plasty mu uberajú na dôstojnosti a elegancii. V polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia bola situácia iná. Všetky autá boli Outdoor alebo Scout. Len s tým rozdielom, že sa priplácalo za nárazníky vo farbe karosérie. Teraz je to presne opačne. Vrcholom je Audi s Allroadom. Človek si priplatí, okrem iného, za plastové časti nárazníkov, ktoré potom v rámci balíka Exclusive môže mať vo farbe karosérie…

My by sme si radšej nechali tie nárazníky vo farbe. Superb Junior naozaj nie je až tak cool!