CLS Shooting Brake sa rysuje

A to doslova. Po internete sa totiž začali šíriť veľmi dôveryhodne vyzerajúce nákresy novej, dlhoočakávanej karosárskej verzie Mercedesu CLS.

A o akú verziu sa jedná asi nie je treba hovoriť, o športovom kombi typu shooting brake sa špekuluje už dávno a fotky zakamuflovaného CLS s toutou karosériou nie sú žiadnou novinkou. Predná maska je úplne totožná s originálnym, pôvodným CLS a aj z celkového stylingu karosérie je jasne viditeľné, že sa jedná o súrodencov.

A v rámci dobrých súrodeneckých vzťahov by mal shooting brake zdieľať so svojím starším bratom aj motory. A to znamená, že okrem rôznych naftových a benzínových pohonných jednotiek by potenciálni zákazníci nemali byť ochudobnení ani o športovú verziu AMG. Osem valcov, 5.5 litra, 386kW/525 koní a 700nm. Krásne to parametre, ktorých výsledkom je zrýchlenie z 0 na 100km/h za 4,5 sekundy a tradične odbmedzená maximálka „iba“ 250 km/h.

A na záver prezradíme, že prvý krát by sa údajne toto štýlové kombi malo predviesť na slávnom festivale rýchlosti v Goodwoode.