Subaru Levorg STI bohužiaľ iba v Japonsku

Každý, kto sa aspoň trochu motá okolo áut, pozná legendárnu skratku STI. Ide o Subaru Tecnica International, športovú divíziu Subaru, ktorá samozrejme stojí aj za všetkými najvýkonnejšími Imprezami. Na japonský trh ale pricháda iné STI než Impreza a to model Levorg.

Kombík predávaný aj u nás dostane v japonskej variante STI hneď dva motory. Slabší s výkonom 125kW/170 koní a objemom 1.6 litra. Ten silnejší a pre označenie STI dôstojenjší ma tradičné dva litre a výkon 218 kW/296 koní. To už sľubuje veľkú dávku endorfínov. Oba sú samozrejme benzínové štvorvalce prenášajúce výkon na všetky štyri kolesá. Prevodovka je automatická s radením pádlami pod volantom. V interiéri sú skvelé sedadlá Recaro a karbón imitujúce alebo modré obklady. Rovnako ako aj prešívanie. Pri tejto značke by sme predsa len siahli po tej modrej, ktorá k nej neodmysliteľne patrí. Vonku sú špeciálne nové čierne 18″ disky kolies.

Ceny Levorgu STI začínajú v Japonsku na sume 3,546,000 JPY, čo je po prepočte približne 28 800 Eur. Bohužiaľ, plán pustiť túto verziu aj do Európy zatiaľ nie je, čo je veľká škoda. Výkonný kombík s logom STI a štovrkolkou ako praktické kladivo na hothatche by vôbec nebol zlou alternatívou.