Strelecké kombi od Mercedesu konečne oficiálne

Mercedes-Benz oficiálne ukázal dlho očakávanú a špekulovanú novinku, CLS Shooting Brake. Ak sa chytáte za hlavu, že čo to vlastne je, tak to je celkom správna reakcia. Shooting Brake je druh karosérie, ktorý vznikol prerobením kupé na hatchback, alebo skôr trojdverové kombi. Zásadným rozdielom voči bežnému hatchbacku je pohľad zboku, ktorý je výrazne dynamickejší.

Typickými príkladmi sú Volvo P1800ES, Reliant Scimitar GTE a niekoľko ďalších historických kusov. Najviac si však budete pamätať BMW Z3 Coupé a samozrejme nové Ferrari FF. Okrem nich sa dá za Shooting brake s prižmúrenými očami považovať aj Volvo C30 a Mini Clubman.

Takže Mercedes po zavedení štvordverového kupé stavia na rovnakom modeli päťdverový Shooting Brake. Aj keď auto znova vytvára inú definíciu druhov karosérie, eleganciu a úžasný vzhľad mu uprieť nemožno. Je to auto pre tých, ktorí sa nechcú zmieriť s tým, že na svoj život potrebujú kombi. Samozrejme, Éčko kombi je praktickejšie, ale nie je to v porovnaní s týmto celkom ono.

Nech karosériu nazýva ktokoľvek akokoľvek, mnoho zákazníkov čakalo práve na toto. Pod kapotou bude klasicky benzínový šesťvalec CLS350 s 225 kW (305 k), osemvalec CLS500 s 300 kW (408 k) a tiež naftová alternatíva CLS350 CDI so 195 kW (265 k). Z štvordverového kupé sa do Shooting Brake nasťahuje aj štvorvalec CLS250 CDI. Naoko sa môže zdať 2,1 litrový biturbo naftový motor malý, ale má 150 kW (204 k) a montuje sa aj do triedy S. Výrobca s ním sľubuje kombinovanú spotrebu 5,3 litra nafty na sto kilometrov, a to stojí za zváženie.

Síce to nie je relevantný údaj pri takom peknom aute, ale objem batožinového priestoru so sklopenými sedadlami je slušných 1550 litrov. Je to však jedno, lebo CLS Shooting Brake nebude nikdy sťahovák. A tešíme sa na CLS63 AMG Shooting Brake.