Ssangyong Rodius už nebude škaredý!

Na Rodius boli rôzne názory. Niektorí ho akceptovali, ale asi nikto by mu nedal titul najkrajšieho auta na zemeguli. Svojimi tvarmi najviac pripomínal vyľakanú rybu. A to sa má zmeniť.

Kórejský výrobca prezentoval niekoľko skíc, ako by mal vyzerať nástupca. A zatiaľ to márne nie je. Vývoj trval asi dva roky a tvary sa posunuli bližšie k oku lahodiacim krivkám. Typický C-stĺpik mu ostal, ale zozadu pripomína buď Ford Galaxy alebo Audi Q7.

Predok si netradičné črty, teda aspoň podľa predložených kresieb, zachoval. Tvar predných reflektorov ho radí niekam do rodiny Kia. V každom prípade má lepšie šance na úspech ako predchodca, veď ruku na srdce, koľko ste ich za posledný rok videli?

Nový Rodius bude mať pod kapotou buď benzínový motor s objemom 3,2 litra alebo naftový dvojliter. Druhý by mal mať rovnaký výkon ako ten v súčasnej generácii, 114 kW (155 k) a 360 Nm. Vyzerá to na debut v Ženeve, ale zatiaľ nie je nič isté. Istá je štvrokolka a ľudová cena v Británii zdvojnásobená pre slovenský trh.