SsangYong Rodius bude na cestách!

Jedno z najškaredších áut nie je na cestách častým zjavom. Nielen u nás, ale aj celosvetovo. Karoséria pripomínajúca najviac zo všetkého MPV trpí ťažkou poruchou, keď by chcela byť niečím iným. Určite poznáte ten pohľad, keď sa vedľa vás vyvalí na pláži stokilová Nemka v bikinách. Otočíte sa radšej preč tak rýchlo, ako je to možné.

SsangYong Rodius je niečo podobné, ale tá reakcia nie je taká briskná. Dokonca by sa dalo povedať, že sa na vzhľad auta dá zvyknúť. Chce to ale nejaké medikamenty a veľmi benevolentnú povahu.

Dosť ku vzhľadu. Pár sa ich predsalen predalo. A teraz pribudol ďalší! V Anglicku bude plniť formu záchranky, čo je veľmi chvályhodné a tým pádom sa z auta stáva vzhľadový podivín so šľachetným srdcom.

Ako ambulanciu si ho vybrali preto, že má pohon všetkých kolies a stojí prijateľných 20 995 britských libier. To je v prepočte 26 176 eur. Za model 270EX vybavený okrem štvorkolky aj 2,7 litrovým naftovým agregátom od Mercedesu. Na Slovensku sa predáva Rodius s vyššou výbavou Premium za 30 770 eur. Za tak veľké auto to nie je tragédia, ale nohy mu podlamuje práve, povedzme, že kontroverzný dizajn. Aspoň, že účel plní.