Špeciálna edícia Mini s podpisom Rauno Aaltonena

Značka Mini a rally nemali od seba nikdy ďaleko. Koniec koncov, aj tento víkend sa po rýchlostných skúškach v Portugalsku preháňa zopár Countrymanov WRC.

História Mini v rally sa však začala písať už omnoho dávnejšie než s príchodom Countrymanu a s jej počiatkami je neodmysliteľne späté meno Rauno Aaltonen. Tento fínsky jazdec totiž v roku 1967 vyhral slávnu Rally Monte Carlo za volantom malého, pôvodného modelu Mini Morris.

A ako vďaku za tento dávny úspech plánuje Mini vyrobiť špeciálnu edíciu Coopera S, ktorej pomenovanie bude práve „Rauno Aaltonen Edition“. Design karosérie, nalakovanej do odtieňa Chilli Red, budú dotvárať biele pruhy prechádzajúce do šachovnice. Rovnakej farby budú aj 17 “ hliníkové disky.

V interiéri sa toho veľa nezmenilo. To, že sedíte v špeciálnej edícii venovanej Rauno Aaltonenovi, vám pripomenie iba volant, na ktorom si našiel miesto jeho podpis. Mierne pozmenené sú ešte sedadlá či rýchlomer, inak sa tu ale nič špeciálne nekoná.

Špeciálnym však rozhodne je darček, ktorý dostane k tomuto Cooperu každý jeho budúci majiteľ. Je ním možnosť stráviť jeden deň v rally škole a vyskúšať si jazdu na ľade pod dohľadom samotného Aaltonena, ktorý je jej majiteľom. A to sa oplatí !