Škoda predstavila novú verziu Enyaqu nazvanú Sportline

Elektrické SUV od Škody s názvom Enyaq iV je ešte stále celkom horúcou novinkou na trhu. A veru tak rýchlo nevychladne, pretože premiéru si už odbila aj jeho nová športová verzia Sportline.

Rozpoznať ju bude ľahké podľa čiernych lakovaných doplnkov, ako napríklad lemov nárazníka, prednej masky, okien či strešných lyžín. Verzia Sportline bude mať k dispozícii tiež nové, 20” alebo 21” disky kolies Vega s čiernymi paprskami v tvare turbín. Škoda to so športovou stránkou Enyaqu myslí vážne, a tak bude táto verzia jazdiť na podvozku zníženom o 15mm vpredu a 10mm vzadu. Ako to však u elektroáut býva, aj tu je maximálka limitovaná nízkou hodnotou iba 160 km/h. Technologickou lahôdkou sú Matrix LED svetlá s až 24 diódami, ktoré umožňujú aj funkciu diaľkových svetiel bez osvetľovania oprotiidúcich vozidiel. Na začiatku bude športový Eniaq iV k dispozícii s dvoma druhmi pohonu. Základ prestavuje verzia 60 s výkonom 132kW, poháňaná 62kWh batériou. Táto pohonná sústava poháňa zadné kolesá, predstavuje výkon 310Nm a dôjsť by mala viac než 400 km na jedno nabitie. Silnejšia verzia 80 ťaží z väčšej, 85 kWh batérie produkujúcej 150 kW. Udávaný dojazd 527 km znie impozantne a veľmi použiteľne. V tomto prípade sú taktiež poháňané iba zadné kolesá. Na vrcholnú verziu 80x si bude treba ešte pár mesiacov počkať. Pôjde o jedinú štvorkolku v ponuke, ktorá ponúkne samostatný motor pre každú nápravu. Ich kumulovaný výkon bude až 195 kW, krútiaci moment 425 Nm a dojzd veľmi slušných 501 km.

Samotný dizajn interiéru Enyaqu je aj v štandardných verziách veľmi inovatívny a originálny, Sportline ale pridáva integrované športové sedadlá z mikrovlákna v čiernej farbe. Celá kabína je v prevažnej miere čierna ale vôbec nie fádna. Dopĺňajú ju karbónové obkladové lišty, ambientné podsvietenie a trojramenný športový volant. Ten vám logom na spodnom ramene pripomína, že sedíte vo verzii Sportline. Fyzických tlačidiel je v interiéri minimum a väčšina ovládacích prvkov je sústredená do veľkého centrálneho displeja. 

O presných cenách tohto nového a atraktívneho elektro SUV od Škody vás budeme informovať neskôr.