Rozbite prasiatka, Defender V8 Trophy potrebujete

Land Rover začal robiť nový Defender. A ten je super. Ale viac charizmy má ten pôvodný model, ktorý sa robil v minulosti. Ten bol pravým Defenderom, aj keď ten nový je stále rovnako schopný. Avšak automobilka má jeden záložný plán. Volá sa V8 Trophy.

Niekto v Land Roveri sa rozhodol, že verzia V8 Works, ktorá bola finálna vlastne finálna nebola a auto si zaslúži ešte jednu šancu. Vznikne totiž 25 kusov modelu V8 Trophy. A nebude to len tak. Bude mať bojové sfarbenie ako verzie na Camel Trophy. To bola súťaž v rokoch 1980 až 2000, ktorú vlastne, okrem prvého ročníka, podporoval Land Rover.

V8 Trophy bude mať žltú farbu Eastnor a k nej čiernu kapotu, čierne rozšírenia blatníkov a čierne zadné dvere. Samozrejmosťou bude expedičný strešný nosič. Vyzerá fakt parádne a vnútri má športovo tvarované sedadlá a pôsobí celkom luxusne.

Pod kapotou bude fungovať V8 s objemom 5,0 litra a výkonom 294 kW (400 k). Motor bude spojený s automatickou osemstupňovou prevodovkou od ZF a pohonom všetkých kolies. Lenže auto samotné nebude všetko, čo budúci majiteľ dostane. V balíku bude aj nálepka s menom a vlajočkou národnosti, podobne ako to bolo v Camel Trophy.

Dôvod na nálepky je veľmi jednoduchý. V rámci balíka bude aj dobrodružstvo. Bude ním niekoľko etáp pretekov, ktoré začnú práve pri hrade Eastnor takmer vo Walese. Nie je jasné aká bude cena tohto vozidla, ale nebude to málo. Avšak druhá jasná vec je, že sa oplatí. Samotný event bude určite zábava, otázkou ostáva ako ho chce automobilka zorganizovať, keďže je stále celkom problém s cestovaním.