Šialenstvo má meno Ferrari 458 Speciale A

Ferrari rozbalilo darček určený do Paríža trochu skôr. Ukázalo totiž nový model 458 Speciale A. To posledné písmenko nemá nič spoločné so stupnicou, ktorú uvádazajú výrobcovia chladničiek a práčiek. Je to skratka od Aperta, čo je po taliansky otvorené.

Otvorená karoséria nechá vyniknúť zvuk motora s výkonom 445 kW (605 k) dosahovaným pri 9000 otáčkach. Veď toľko netočia ani vysokootáčkové Hondy! Krútiaci moment 540 Nm prichádza pri civilnejších 6000 otáčkach. Za parametrami je podpísaný motor V8 s objemom 4,5 litra. Akcelerácia na stovku trvá tri sekundy, rovnako ako pri kupé, ale dvojstovka potrebuje o 0,4 sekundy viac, čiže 9,5 sekundy. Maximum sa dopracovalo k 325 km/h.

V porovnaní s kupé získal Spider otváraciu strechu, ktorá sa stiahne, či natiahne za 14 sekúnd. Ale s ňou musel prijať aj 50 kilogramov naviac.

Ferrari Speciale A označuje ako Spider s najlepšou aerodynamikou v celej histórii značky. Predvádza ho so žltou farbou doplnenou o modré a biely pás. Celok dopĺňajú disky sivej farby Grigio Corsa.

S cenou okolo 250 tisíc eur plánuje Ferrari predať celú limitovanú sériu, obmedzenú na 499 kusov.